♨ MĚJTE VÍRU

Mít víru znamená věřit v něco, co pouhému oku ještě není patrné. Často se mě lidé ptají na víru. Říkám jim, aby si uvědomili, že v něco (cokoliv) věřit neznamená JAK (plány, strategie, formy, činnosti, ale taky hlavně PROČ (sny, touhy, postoje, myšlení).

Celý život a jedno v jaké víře nás vychovávali, nás učili především JAK. Jestli to, co děláme správně a v souladu s.... následují miliony nesmyslných požadavků. Tímhle se nenaučíme nic. Vzniknou v nás jen pochybnosti a strach.

Když přestaneme svůj život orientovat na JAK, ale naopak zaměříme v něm nejprve hledisko PROČ, po nějakém čase se to JAK vyloupne jakoby odnikud samo. Někdo tomu říkává "magie".

Tomu se lze jen pousmát. Je to díky vašemu dlouhodobému pozitivnímu myšlení a rozhodnutím, které do vašeho života přivedou lidi, situace a události, co vás přiblíží vašim snům.

Doposud jste se zaměřovali na JAK. To vás přivedlo k pochybnostem o sobě. A kvůli tomu jste odloučení od svých snů. Od své víry. Mít víru znamená věřit, že vše půjde tou nejlepší cestou, nezávisle na tom, jak se teď věci jeví. Víra není místo kam se jen chodíte modlit, pokud jím není vaše srdce. Někdy je PROČ jen schopnost důvěřovat sám sobě i v těch nejtěžších podmínkách. Milovat bližního svého jako sebe samého.

Chcete si vyzkoušet magii uvědomění si slova PROČ? Tak si vezměte do ruky list papíru a tužku. Sedněte si na zadek do klidu. A napište si na ten papír čísla od jedné do 10. K nim napište jeden sen, který by se uskutečnil, kdyby třebas čas nebo peníze nebyli překážkou. Bez promýšlení jich naplňte všech deset. Pak si zavřete oči a uvědomte si jeden z nich. Nechte jej kroužit před očima. Pak si tento seznam někam dejte na pracovním stole. Neschovávejte jej. A uvidíte do šestí měsíců
, kolik JAK se vám najednou ze života vynoří, aby vám pomohlo splnit vaše sny.
💝 💝 💝

Žádné komentáře:

Okomentovat