ENNEAGRAM č. 8 - LISTEN TO YOUR HEART

Pokud chcete sami akceptovat, jak velké máte srdce, musíte nejprve sebrat sílu, ho odhalit. To však vyžaduje věřit i něčemu jinému za hranicemi svého vlastního rozumu a síly. Ale to se musíte vzdát svých základních obranných mechanismů a zůstat zcela odhaleni. A jak se naučíme pečovat a přijímat svou zranitelnost, tak se nám bude zlepšovat nejen zdraví, ale i kvalita života. 

Když ukážete namísto klacku holé ruce, otevřené a beze zbraně, vrátí vás to ihned do přítomnosti bez toho, že byste musely mít věci pořád pod kontrolou. A když takhle půjdete den za dnem, dojdete až ke svému primárnímu strachu, kterým je obava, že nás bude někdo řídit nebo kontrolovat. A jak se budeme brodit hlouběji a hlouběji svým strachem, budeme paradoxně odpouštět staré křivdy a obavy. 

A v tu chvíli se z člověka, kterého se někteří bojí, stává opravdu silák. Rozpadem bojových struktur se mu otevře přístup k síle, které se dá nazvat snad jen “esenciální”. Stát se hrdinou je potom snadné. Stačí se vzdát obavy ze svého přežití, když víte, že je z vás prostředek k dosažení vyššího cíle. Život může skončit, ale vize žijí dál. Žijí díky inspiraci těchto srdcí, které se stala šlechetnými navzdory sama sobě.

Je to vlastně to nejzákladnější bytí. Jen pouhá radost z toho, že jsme naživu. Nic víc. Výjimečný pocit naplnění ničím. Nejzákladnější instinkt. A bez kontaktu s tímto pramenem našich přirozených instinktů, jsme odříznuti od základní pohonné látky k tomu stát se člověkem. 

Prodrat se falešnými lichotkami osobnosti a odhalit ryzí zosobnění pravdy, se tomu taky někdy říká. Uvědomit si, že ztrátou nevinnosti jsme kdysi maskovali to, že jsme si myslely, že budeme silní. Nikdy jsme nebyli více vzdáleni od pravdy. Ztratit nevinnost přirozeného řádu znamená ztratit zcela svou přirozenost. Když kočka honí myš je pořád kočka, nedělá ze sebe psa. To jenom my, lidé, jsme se ze všech tvorů na planetě Zemi, nejvíce odtrhli od přirozenosti.

A tak když přestáváme být “umíněnými” lidmi, což někteří dokonce považují za přednost, objevujeme najednou i jiný princip vedení. Namísto toho, prosadit se díky moci svého ega brutální silou, jde najednou vstříc svému osudu s prázdnýma rukama a čistým srdcem. Jde inspirovat. Protože pochopili, že jsou součástí skutečnosti. Nevymaňují se prázdným image, které nic neříká. Nebojují se světem, ani svým vzhledem, ani svými poznámkami, ale objevují, že ta stálost, oddanost a nezávislost, po kterých po staletí toužili, už jsou tady. 

Protože jsou součástí pravé přirozenosti každé lidské bytosti. A když tohle prožijete srdcem, uvolníte se bez námahy k tomu pochopit, i ta největší tajemství života. 

------------------------------------------------- ENNEA TYP č. 8 - BOJOVNÍK

PRIMÁRNÍ STRACH: Že ho ostatní zraní nebo že s ním budou manipulovat, z útoku.

PRIMÁRNÍ TOUHA:
Ochránit se, dát svému životu vlastní směr.

SDĚLENÍ SUPEREGA: “Jsi v pohodě nebo v pořádku, když jsi silný a máš situaci pod kontrolou.” 

a zde ENNEAGRAM - BODY STRESU & MOŽNOSTI ROZVOJE: ENNEAGRAM - https://www.facebook.com/pg/imagemaker.cz/photos/?tab=album&album_id=815273035253598

Žádné komentáře:

Okomentovat