STRACH z LÁSKY

Někteří říkají, že strom života má jeden kořen z kterého vyrůstají dva kmeny: LÁSKA & STRACH. Že jsou to jediné, co skutečně existuje. Že na světě je tedy jediné zlo: strach. A pouze jediná dobrá věc: láska.

Nevědomost a strach, naše vlastní nevědomost způsobovaná strachem, to je zdroj veškerého zla, to je zdroj našeho násilí. Člověk, který žije bez násilí, neví, co je to strach. Pouze, když máme strach, tak se rozzlobíme. O co jsme se třeba naposledy báli? O co jsme nechtěli přijít? Vybavte si nějakou rozzlobenou osobu, možná je to někdo z koho máte strach i vy. Vidíte, jak se ten člověk bojí? On se opravdu bojí. Bojí se, protože by se jinak nemohl rozzlobit.

V konečném důsledku jsou pouze dvě věci: láska a strach. A je na Vás, co si zvolíte. Hlavně si nevolte to, co už většina z Vás má: STRACH Z LÁSKY. Zkuste LÁSKU BEZE STRACHU. VYJÁDŘIT. PROŽÍT. V každém okamžiku se totiž můžeme rozhodnout, zda se k okolnostem života postavíme s hořkostí a strachem nebo s otevřenou náručí. Prostě s láskou. S ní se totiž můžete klidně i na někoho rozzlobit. MZZ

PS: Sám mám strach každý den. Asi i proto jsem čím dál více nadšený z lásky...

http://youtu.be/bqIxCtEveG8

Žádné komentáře:

Okomentovat