Hranice nám můžou pomoci

Žijeme ve světě hojnosti, kdy máme všeho dost: můžeme si cokoli kdykoli koupit, jít na internet jak často chceme, kdykoli se najíst nebo pracovat tak dlouho, jak nám naše těla dovolí. Se vším, co máme k dispozici, to ale může být zatěžkávající, nezdravé a nevyvážené.

Rád bych navrhl pár bodů (hranic), které by vám mohly pomoci.

Co kdybyste si místo nekonečného bloumání po internetu nebo hraní si s telefonem vymezili na obojí pouze dvě hodiny denně, nepočítám samozřejmě pracovní úkoly? Najednou byste mohli mít čas na další věci: cvičení, čtení, meditaci, vaření něčeho zdravého a objetí s vašimi milovanými.

Co kdybyste místo celodenní práce, která začne hned, jak se vzbudíte, a končí, když jdete spát, pracovali pouze šest hodin denně? Nebo čtyři? Samozřejmě to záleží na typu práce, ale je pravděpodobné, že byste svůj čas využili daleko konstruktivněji.

Lépe byste se soustředili a splnili byste nejdřív to, co je nejdůležitější. Byli byste odpočatější, takže by se pracovalo lépe.
Místo toho, abyste jedli, co nejvíc to jde, jezte jenom v předem dané časy. Například pouze mezi 12 – 13 dopoledne a 6-8 večer. Nejspíš toho sníte daleko méně. Co takhle pouze plnohodnotná jídla? Žádné polotovary, sladkosti, mouku nebo jídla plná „éček“. Jedli byste méně a byli byste zdravější.

Místo toho, abyste neustále nakupovali, co kdybyste vše koupili jednou měsíčně (kromě jídla a některých potřeb do koupelny), a to hned 1. dne v měsíci? Opět by toho bylo méně. Zmenšily by se výdaje, zvýšily příjmy a víc byste toho naspořili.

Co kdybyste mohli denně udělat pouze 3 úkoly? (+ nejnutnější e-maily)? Udělali byste to, co je nejdůležitější.

Co kdybyste mohli denně sedět pouze dvě hodiny? Víc byste se hýbali, pracovali ve stoje, zbavili se části problémů se zády a nejspíš i shodili pár kilo.

Co kdybyste se věnovali i hodinu denně své rodině, své lásce, svému partnerovi? Komu jinému?

Co kdyby?Emotikona grin
Tyhle hranice jsou libovolné. Bude to chtít otestovat, co vám nejvíc vyhovuje. Můžete ale vidět, že hranice mají velkou moc, protože nás nutí si vybrat, zaměřit se a přejít od snů, kterých je tu příliš mnoho, na tu realitu života, kdy je vše, jak má být. S láskou. MZZ