Šperky a jejich trendy na rok 2014

Milujete šperky? Doplňky? Co chcete vlastně skutečně vyjádřit tím, že je nosíte? A proč je v máji třeba si zvláště na doplňky dávat pozor?

Lidé se rádi zdobí již od té chvíle, co se jednomu zalíbilo odlišit se. I dnes jsou šperky neoddělitelnou součástí naší image. A protože současná móda je velmi liberální a designéři mají spoustu fantazie, svět šperků se zdá neobyčejně pestrý. Podle německého institutu módy v Kolíně lze módní trendy ve světě šperků pro rok 2014 charakterizovat zvýšenou zálibou v detailech a důrazem na osobitost a neotřelost. Šperk má zdůrazňovat jedinečnost naší osobnosti. Co však řeknou podle nového světového komunikačního jazyka 3AXIS, který právě přichází na trh?

Pluralita módních trendů umožňuje každému, aby si zvolil svůj styl. Lidé, kteří se chtějí odlišovat od ostatních, mohou směle kombinovat různorodé trendy. Buďto vsadit na hravý styl plný překvapení a barev, nebo se vydat se cestou čistého purismu. Dále se mohou inspirovat exotikou, anebo dát přednost spojení elegance a funkčnosti.

Ukázkovým příkladem hravého šperku jsou extravagantní originální šperky mladých designerů. Pokud Vám ale například přísný dress code v zaměstnání nedovolí experimentovat, můžete se držet klasické čisté jednoduchosti. Dobře vám poslouží jednoduchý přívěsek kombinující v sobě černou a bílou barvu, který lze navíc kombinovat s velkým množstvím outfitů. Letos je čb kombinace zase in. Exotické šperky jsou naproti tomu typické pestrými barvami a řemeslnými vzory, může se jednat o nápadný náhrdelník či korále vyrobené z přírodních materiálů.

Brože jsou dnes opět ve středu zájmů. Vždyť brožemi zdobí svůj oděv i módní ikona z kruhů nejvyšších – vévodkyně Kate. Rozsviťte brožemi blejzr, nebo sáčko a nebojte se i odvážnějších kousků.

Navzdory měnícím se trendům mají ve světě šperků své stálé místo dva neodmyslitelné evergreeny. Mimořádné oblibě se již pěknou řádku let těší šperky ocelové či stříbrné Swarovski zdobené kamínky. Konzervativní lidé, kteří kladou důraz na nadčasovost, nejraději nosí zlaté šperky, klasické zlato je stejně populární jako bílé. Stejně tak diamanty zasazené do platiny. Mezi šperky patří také náramkové hodinky, které mají v dnešní době chytrých telefonů především dekorativní funkci. Nejvíce hodnocené jsou samozřejmě značkové hodinky. Říkáte si jiná liga? Jsme snad v pohádkách o popelce? A víte že trochu ano?
I ona rozloupla oříšek.


Zdroj foto: fler, sperky.cz, hodinky.cz, profimedia

Žádné komentáře:

Okomentovat