Clona

Na světě existují lidé s kterými se bud sblížíme okamžitě anebo nám nebudou blízcí nikdy. Možná jste v někom nalezli zalíbení, ale nejste si jisti, proč vás vlastně zaujal...nevíte zda se za těmi roztomilýma očima neskrývají nějaké temné úmysly a intriky, že? Měli byste mu důvěřovat nebo ne? A nebo je ten člověk opravdu takový jakým se jeví na povrchu, otevřený a světlý, a jeho úsměv neskrývá nic temného?

První dojem není nikdy zavádějící. Jde však o to jak hluboko jsme schopni poznat toho druhého a tady platí jen přímá úměra. Vždy jen tak, do jaké míry jsme schopni poznat sami sebe. A dokud tohle nemáte vyřešené, pak svou představou tvoříte postup toho druhého vůči vám. Tedy předpokládejme, že je prostě nevinný. Jo, je to frustrující. Clona, přes kterou není vidět. Může být, že před vámi partner skrývá nějaké tajemství. A možná jen potřebuje vaši pomoc s vyřešením toho, co jej třeba již dlouho pronásleduje.

Vždy je třeba brát ohled na to, že pokud si nejste jistí svým poznáním toho druhého, nesnažte se jej vmanipulovávat do tzv. zátěžových rolí a nevystavujte ho extrémním skokům. Ne každý je trénovaný parašutista a i ten má jen jeden záložní padák. Prostě přestaňte hledat jednoduchá řešení. Neexistuje žádná krátká odpověď na vaše otázky, jenž romanticky a zázračně způsobí, že všechno zapadne tam, kam má. Odpověď se vždy vyjevuje postupně. A pokud se u toho nechcete ani vy zjevit, pamatujte si jen jedno. Nic nepronikne k srdci přes clony našich rolí lépe než laskavost. Tak schovejte dýky svých ostře nabroušených slov ve jménu pravdy a zkuste je pro jednou používat jemně a s láskou. Ne jen se silou. Protože jinak se skrze clony svých představ nikdy nedostanete.

MZZ

Žádné komentáře:

Okomentovat