Nevěsta a make-up

líčení absolvent kurzu VIZÁŽISTA
Štíhlé hladké tělo rozvité do rozpuku krásy, kde líčka, pleť a vlasy a oči září jako světlo slunce. Ano, tak oslňující chci být ve svůj svatební den.  Jako žen-šen. Jo a prsten princezny Arabely. Ráno vstanu a zářím, ale spíše jako Černobyl po výbuchu, po oslavě mám mastné vlasy a kruhy i v žaludku. Co teď? Ted už je pozdě!

Tak tuto hororovou variantu jsme Vám s dovolením přehráli protože nejlépe vystihuje naše pocity, tedy nás lidí pracujících ve službách (kadeřníků, vizážistů, kosmetiček, nehtových designérů, pedikérů atp.), které z Vás mají učinit onu krásnou bytost. Péče nezačíná v den svatební ani týden před!

Co se týká např. dobře vyčištěné pleti, tak ta musí být v pohodě asi tak dva měsíce před, právě proto, aby zvládla nadcházející chaos. Tedy NAVŠTIVTE kosmetička! Najít někoho, kdo mi přesně určí typ pleti a současně mě s ní naučí i pracovat. Správnou kosmetičku poznáte dle toho, že se s Vámi mazlí i u Vás doma v ložnici. Tedy pomocí produktů a toho, jak Vás naučila s nimi pracovat v domácím režimu, kdy Vás ona sama již nemůže opečovávat. Pokud toužíte nejenom po dobře vyčištěné pleti, navštivte solárium. Nebo použijte krém k samoopalování. Známkou zdravé pleti jsou i zdravé stravovací návyky. Neměňte tedy najednou před svatbou unáhleně a prudce svůj dosavadní domácí režim. Taky snaha zhubnout za každou cenu může spíše přispět k návštěvě jednotky intenzivní péče a nikoliv obřadní síně či kostela.

Před svatbou si tedy dojděte nejméně dva měsíce předem na kosmetiku, kosmetička zjistí případné vady vaší pleti a doporučí nápravu. Také návštěva vizážisty a následně i kadeřníka by se měla odehrávat ve stejnou dobu. To jsou již známy detaily toho, co bude mít nevěsta na sebe a jakým způsobem bude oblečena a ozdobena. S tím vším potřebují i kadeřník, tak vizážista pracovat. Oba provedou zkoušku. Na ní by mělo být nějaké garde, které bude oponentem navrhovaných změn. Nebo alespoň by měl ženich nevěstu vyzvednout ze salonu, aby ji viděl a mohl na ni reagovat včas. Ono slavné provolání: „Ježiši, ne!“ – při nadzvednutí nevěstina závoje na svatbě, které jsem na svatbě taky jednou zažil bych vám zažít nepřál. Ale bylo to v kostele a tam se jeden JK ztratil jako nic. Ne tak zrudlá a celkem správně naštvaná tvář nevěsty...

V líčení nevěst se preferují barvy, které jsou spíše oduševnělejší, tedy modrá, fialová, popř. světle zelená. U všech existuje mnoho odstínů. Nejnevhodnějším odstínem je hnědá, která pak v reálu i na fotografiích vytváří dojem uplakanosti. Nikdo by se asi nechtěl vdávat a vyvolávat dojem pláče. To je ve většině zemí pokládáno za špatné znamení. Vyvarujme se jich! Mimochodem nechápu, kdo by si zrovna na svůj svatební den chtěl dávat na oči či rty barvu exkrementů, které jinak odkopáváme vztekle z chodníku, pokud jsou v dosahu. Oči se zdůrazňují jenom lehce, nekreslí se žádné ohromné kruhy či černé linky kolem očí. Úkolem líčení je nevěstu maximálně opticky rozjasnit, proto jsou povoleny korektory či zjasňovače, které vytvoří pod mak-upem vrstvu jenž prozáří tvář. Stejně tak pozor na výběr make-upu. Ten je nutno použít nejlépe bezolejový, aby se nám potom obličej neleskl na fotografiích. Styl make-upu je třeba udělat skoro neviditelný, ale přesto velmi dobře krycí. Přes den až do noci není čas na úpravu a přitom je nevěsta vystavena nejrůznějším paparazzi. Nemluvě o několika slzách ať vlastních nebo od maminky. Proto Vám doporučujeme svěřte výrobu make-upu do rukou zkušeného vizážisty, který Vám jej vytvoří na ukázku i potom přímo ve svatební den.

K očím patří obočí. Na něj nenanášíme třpytky, ale pouze ho maximálně dokreslíme tužkou a dáme si pozor na pravidelnost a symetričnost. Obzvláště pozor na výběr řasenky. Nezkoušejte zaručeně prodlužující. Ty jsou úplně nevhodné na svatbu. Nevěsta má totiž pořád do široka otevřené oči. Tím je více než kdy jindy namáhá. Každé minideko hmoty navíc ji pak strašlivě zatěžuje. Tedy nepřidávat objem těmito typy řasenek, ony se totiž rády drolí a padají nejenom do očí, kde pálí, ale hlavně nám mohou umazat šaty. Trikem, kterým opticky dosáhnete taky krásné řasy je když nejdříve dáte černou řasenku po celé délce a pak na kraj řas přidáte jinou barevnost, řasy se tak efektně opticky prodlouží.

Rtěnka je samostatným hitem všech svateb. Nevěsta by si měla pořídit rtěnku, kterou bude nalíčena sebou do kabelky k mamince či svojí svědkyni, která by se měla pro onen den stát kontrolním orgánem její krásy. Rtěnku nanášíme vždy štětečkem a zapudrujeme. Dosáhneme tím efektu neslíbatelnosti. Štětečky se dají použít tzv. skládací, které jsou malé a vejdou se i do malé kabelky. Barvu rtěnky vybíráme zvlášť pečlivě. Nejsou vhodné ostré a příliš syté tóny. Nejpoužívanější jsou přirozené tóny středních červených doplněných různými odstíny broskvových, béžových,atp.

Ostřejší tóny v líčení jak rtů, tak i očí mohou použít výraznější ženy, tzv. sněhurky s bledou pletí, tmavými očima tmavými vlasy. Korunou všeho je nanesení růže a přepudrování. Kromě již zmíněných sněhurek se nedoporučuje růž čili tvářenku příliš zvýrazňovat. Používá se nepříliš výrazné, tzv. nahé líčení, kdy je tvářenka v barvě tváře a nebo o odstíny jiná a pouze podkresluje a modeluje tvář. Neměla by být zkrátka vidět. No a konec korunuje dílo – tím je z pohledu vizážisty závěrečné přepudrování. Používejte pudry, které jsou zaručeně s tímto označením : translucent. To jsou takové, které nejenom, že fixují make-up, ale odrážejí světlo naprosto stejnoměrně. V nich budete vypadat na foto či filmu podstatně lépe než ve všech ostatních. 


No a nakonec, nedávejte na rady kamarádek, které jednou nalíčily v rámci multilevelové slavnosti sněženek a kopretinek na venkově při tzv. make-up party jednu tvář a pak dlouho dlouho nic. Ptejte se. Vizážista a s ním i jeho make-up bude totiž ještě dlouho zdobit vaše svatební album.

PS: všem svým klientkám nabízím i slevu na případné líčení k rozvodovému stání. Člověk nikdy neví, že?

MZZ pro Beauty Art

Žádné komentáře:

Okomentovat