Event-foto a Foto-budka na Interbeauty - duben 2014

Event foto, nebo-li fotografie z akcí na místě je pro mne vždy velkou výzvou. Člověk musí umět pracovat pod stresem, pokud možno bezchybně, na opakování záběru není čas. Není čas ani na retuše či ořezy. Takže jak se říká, musí to jít na první dobrou.
Nejinak tomu bylo, když jsem byl osloven Akademií PEI, jestli bych byl takto schopen vytvořit fotografie pro soutěžící na Mistrovství ČR v make-upu. Bonbonkem na celé události bylo to, že v průběhu přihlašování se z akce o předpokládaných 15-20 lidech stala nějvětší soutěž v make-upu v dějinách Českého a Slovenského státu, bráno od roku 1918. Počet přihlášených se ustálil na počtu 39.

Tyto akce jak se říká, by “nedal člověk sám”. Ono nejde ani tak to těch 39 přihlášených, jejichž fotografie spolu s modelem (i samostatně jen výsledek práce) bylo nutné vytvořit v co nejkratším čase. Společně s fotografem Petrem Tůmou (a jemu patří velký dík), jsme vytvořili unikání systém, kdy je čas na výběr fotografií a tisk vyřešen v co nejkratším čase.
Díky perfektní organizaci ze strany pořadatele veletrhu - Incheby Praha - jsme měli již ve čtvrtek večer přichystán prostor pro vybudování mobilního fotostudia. Vlastní Instalace probíhala pak v pátek ráno, a během hodiny a půl stál na místě profesionální fotografický ateliér. Využíváme techniku která nás nikdy nenechala „ve štychu“, a na fotografující veřejnosti byl vidět velký zájem o světelnou techniku Bowens, odpalovače Pocket Wizard a stranou nezůstala ani další fotografická “atrakce” pro návštěvníky ve formě tzv. fotobudky.


Největší nápor začal po skončení soutěže, kdy dlouhá a zahnutá fronta soutěžících spolu s modely tvořila pro nás stresový faktor číslo 10. Výběr fotografií a vlastní tisk pak byl řešen naším unikántím systémem “Pick and Print”.
Z pohledu fotografa jsem na některých fotografiích zahlédl některé drobné nedostatky v kompozicích, ale při těchto akcích jde opravdu v první řadě o to, vyprodukovat technicky precizní fotografie zachycující realitu. A to byl také požadavek zadavatele.


Vezmu-li v potaz množství soutěžících a výsledky, myslím že jsme potřeby i očekávání organizátora Mistrovství ČR v make-upu splnili beze zbytku: Těšíme se už dnes na podzimní výstavu, kdy nepůjde o make-up, ale bude se soutěžit v disciplíně body-art.

Takže, pokud chcete vidět Event-foto-original.cz spolu s Foto budka.cz - rádi vás uvidíme 17. - 18. 10. na Holešovickém výstavišti.

Fotografie z této akce můžete shlédnout na facebookových profilech:

https://www.facebook.com/event.foto.original a https://www.facebook.com/Foto.budka.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat