Česká Lípa má mistra České republiky v make-upu

Do nejrůznějších kosmetických salonů si zvykla v poslední době chodit spousta žen. Je běžné, že se na nejrůznější slavnostní příležitosti nechávají ženy líčit od profesionálů. Mistr v tomto oboru je však jen jeden. Pro letošní rok se jím stal kadeřník a vizážista Marek Pala z České Lípy, který v pátek 4. dubna získal titul "Mistr ČR 2014" v rámci otevřeného mistrovství ČR v make-upu.

Toto mistrovství bylo součástí programu mezinárodního kosmetického a kadeřnického veletrhu Interbeauty Prague 2014 na Výstavišti v pražských Holešovicích. Soutěže se účastnilo se celkem 30 profesionálních vizážistů, z toho také několik zahraničních, konkrétně pak z Ruska, Kazachstánu, Slovenska a Holandska.

Téma letošního ročníku bylo „Cattwalk look“. V módě je CATWALK úzká plocha, která zasahuje přímo do hlediště jako přehlídkové molo, které používají modelky při prezentaci oblečení a doplňků během módních show. V módním žargonu však slovo CATWALK znamená "To, co je na molu". Podobné frázování může ale také odkazovat na cokoliv, co je v módě nové, populární a trendy.

Vítězstvím si Marek Pala zajistil postup na Mistrovství Evropy - International master's award make-up Mnichov 2014. Poděkování patří také modelce Janě Sapiščuk, Mgr. Petře Dvořákové-Malé za výtvarný návrh kostýmu a Štěpánce Hůlové za jeho zhotovení.

A jak své dílo popisuje sám autor?

Čerpal jsem z elegantní módy a historie 30tých let minulého století. Rozhodl jsem se kombinovat originální účes s odvážnou barevností. Koncept vznikl jako samostatný nápad založený především na eleganci a ženskosti. Bylo dbáno na vkusné pojetí, i když zároveň celkem extravagantní. Teprve do vymyšlené představy daného tématu jsem začal také vybírat vhodný typ modelky. Celá kreace byla okořeněna moderními prvky dnešní doby, kladl jsem důraz na čistotu práce, elegantní barevnost a sladěnost celku. Pro líčení jsem zvolil originální kombinaci barev, dbal jsem především na precizně provedený make-up, detail rtů a přesnou aplikaci umělých řas s jejich barevným kontrastem.

Porota při 60ti minutovém soutěžním čase vždy hodnotí:
- podklad a preciznost provedení make-upu
- detailní líčení očí s aplikací umělých řas
- dokonalost vyplnění a vykreslení rtů
- a také celkový umělecký dojem, který musí odpovídat zadanému tématu

Tato soutěž je především o make-upu, proto je na něj kladen ten hlavní důraz.

Přejeme mu hodně štěstí při reprezentaci ČR na Evropském mistrovství!
---------------------------------------------
zdrojhttp://www.mncl.cz/spolecnost/ceska-lipa-ma-mistra-ceske-republiky-v-make-upu

Záložky

Žádné komentáře:

Okomentovat