Způsobit, že se dějí zvláštní věci...

Čchci čchi kuaj kuaj - způsobit, že se dějí zvláštní věci - neboli kouzlo

Mnoho lidí věří v kouzla. Věří i v to, že v případě dosažení své spirituality mnohdy účel světí prostředky. A jejich hlavním přáním je zdůraznit svou sílu svou nabytou spiritualitou. Aby úspěšně dokončili svá cvičení silně zadržují dech, silně tantristicky zadržují sperma, silně potlačují i fyzickou bolest a taky mnohdy své mentální a psychické problémy. Věří v "tlak", kterým se dostanou tam, kam se chtějí dostat. Mnohdy to vede k omlouvání i zlých činů, protože co na tom všem záleží, když se stanete osvícenými? Tyto různé hnutí a sekty kladou velký důraz na posouvání vašich hranic, když chcete najít způsob, jak roztočit veškerou energetickou kapacitu lidské bytosti. Mnoho lidí si při tom neuvědomuje sílu dobývání, kterému vzápětí podléhá: když je nepřítel, my jej překonáme; pokud existuje zeď, my projdeme skrze ní; pokud existuje ego, my jej zabijeme. Vždycky máte pocit, že vše musí dopadnout absolutně vítězně. Mnoho lidí tvořící tyto síly je umí opravdu používat excelentně. S přáními typu: chci žít do tisíce let, chci umět levitovat či létat, atp.. se vlastně vše smrskává do jediného přání. Chci mít MOC mít tohle a tohle, a způsobit, aby se stalo tohle a tohle, podle mé vůle.

Touha po psychické (esoterní či paranormální) síle je to, co v raných stadiích meditace, cvičení, a jiných esoterních praktik obvykle lidi chytá do pastí. Je lépe pro vaši karmu, když budete chlastat, nebo brát drogy, takhle tato vaše závislost skončí s vámi a vašim tělem ve smrti. Ale karma a vlákna jejího spřadení se tkají po nesčetná znovuzrození a díky závislosti na psychické síle získané v meditaci se touha po této energii bude sdílet s vámi nadále. Když stvoříte mnoho energie meditací a uvolňujete ji do sebe, je důležité být si vědom směrů, které může váš život nabrat, protože jakmile vaše energie vzroste, svou "osobní moc" získáte přirozeně přeměnou této energie v ducha.

A neřízenou a v sobě neukotvenou činností můžete získat hrozivou moc, která nemusí být ani viditelná. A pokud zůstanete na tuto moc zaměřeni, zabere vám všechny směry a potom se váš duch nikdy nemusí nepřeměnit v prázdnotu. Uvíznout v osidlech moci umíme všichni. Žijeme ve světě, který je na ní postaven. Zvítězit nad ní lze jen tím, že se jí vzdáte. Tím se utvrdíte v tom, že jste duchovně vyspělí na to, pracovat se svou mocí na tvorbě svého ducha. Pokud nejste dostatečně vyspělí, když začnete vstupovat do světa ducha a duchů, může se vám stát, že se zblázníte mocí a zůstanete na ní závislí. Abyste se opravdu dokázali osvobodit, musíte umět jakoukoliv moc a její výhody, které jste před tím nahromadili, zahodit. Je to jako když byste přes noc pohádkově zbohatli díky výhře v loterii. Nevyzrálý člověk tuto energii neunese. Mrhá pak psychickou energií v prostoduchých hrách pro potěšení a nadvládu. Upadnout můžeme vždy jen tak hluboko, jak vysoko jsme si sami vystoupali.


V spirituálním světě, když získáte svou MOC, předtím než jste vyřešili stinné stránky svého ega, vám mohou zkřížit cestu mnohé problémy. V nejhorším případě se jedná o kruh vzestupů a pádů. A ty nepovolí dokud neotevřete a nevyřešíte problémy svého nitra. A to je většinou neseno vpřed silou vašich emocí. Emocionální vyspělost je absolutně nezbytná proto, aby na ní mohla být vybudována vaše spiritualita. Fascinace silou, otevíráním shambal, kanálů reiki, andělských řek bytí, aniž většinou mají všichni zúčastnění povědomí o tom, co vlastně mohou udělat s energií, kterou takto spoluutvářejí, vede člověka k spirituálně mrtvým koncům při nich běháme po loukách a lesích a u vytržení vykřikujeme: "já jsem láska". K osvobození člověka a jeho vnitřní spiritualitě vedou vzácně. 

V světě, který je pohlcen sám mocí je mnoho věrouk, škol a sekt, které zahrnují extrémně fyzické a emocionální tradice a mnohé z dalších her s extaktickými a hlavně pro Evropany exotickými prvky, kdy lidé tzv. spontánně prožívají sex, křičí, či mluví nahlas, dělají spontánní dechové pozice, stáčejí se do pozic jako při porodu, brečí a ječí jako zvířata? V západní terapii najdete přístupy obdobné: vířivé bubnování s extaktickými tanci, psychodrama s povzbuzováním a vedením pomocí vykřičení se, bití do polštářů a uvolnění celého okruhu všech lidských emocí v dramatických projevech. V metodách moci a síly je vždy tendence k neustálému tlačení vaší energie ven, k výbušnému vypouštění silných emocí, nebo jejich vizualizaci, např. co by zářícího světla. 

Z vlastní zkušenosti vím, že čím více je energie uvnitř člověka blokována, tím více by neměla být silou otevírána a už vůbec ne násilím. Mocí. Ohněm vědomí. Silou ducha. Ha, ha, ha. Pokud je tlak uvolněn náhle, je pak výsledkem dlouhodobé spirituální práce mnohdy jedinec s destabilizovanou centrální nervovou soustavou, což mu v podstatě skoro znemožňuje zvládat stres i z obyčejného života. Prostě žít. Většina škol pracujících s povely moci, k nim používá sílu mysli. A zkouší vymýšlet vše možné, aby vás vaše tělo uposlechlo. Tedy, aby uposlechlo vaši mysl. Ne, aby se spolu bavily o spolupráci, jako bratr a sestra. Řešení je mnohdy v něčem velmi jednoduchém, co ale lidi posednuté silou energie nikdy nenapadne. Možná je řešení jen v tom, když umožníte tělu, aby vaše "příkazy" mohlo vidět, slyšet a dotklo se jich. Kouzlit lze i přirozeně. V bezmoci mysli. Avšak s láskou ve vědomí. A snad i proto je láska: "wu-sheng lao-mu". Mocná čarodějka.

Michal Zdeněk Zachar


zdroj: Tao meditace - Bruce Frantzis

facebook